O nás

Náš príbeh

Firma J.R.Avia s.r.o. bola založená v roku 2010. Od jej vzniku sa venovala letectvu. Prvé roky výlučne dopravnému letectvu, konkrétne privátnym lietadlám. Od roku 2015 sa začala venovať aj bezpilotným systémom. V roku 2016 sme získali certifikát od leteckého úradu - povolenie vykonávať letecké práce s bezpilotnými prostriedkami. Pod článkom si môžete stiahnuť certifikát v pdf formáte.
Slovenská legislatíva vyžaduje, aby firma ktorá sa venuje snímaniu a natáčaniu z bezpilotných prostriedkov, mala bezpečnostnú previerku od NBU. Certifikát o priemyselnej bezpečnosti od NBU sme získali v roku 2017. Taktiež si môžete  tento certifikát stiahnuť.
Od tejto doby sa zameriavame predovšetkým na "technické" lietanie z bezpilotnými prostriedkami. Konkrétne tým myslíme využívanie bezpilotných systémov v poľnohospodárstve, vinohradníctve a stavebníctve. V týchto oblastiach sa spája letectvo s výskumom.
A sme pri výskume. Spoločnosť sa venuje výskumu vo vitikultúre a v presnom poľnohospodárstve. Obe odvetvia sú vo svetovom meradle v "plienkach".
A preto by sme chceli posunúť slovenské poľnohospodárstvo a vinohradníctvo do 3. tisícročia...
Polia sa nebudú zväčšovať, iba zmenšovať. Ale potravín budeme potrebovať čoraz viacej. A tu vidíme cestu, kde by sme mohli prispieť...
Image

Niečo o CEO

Ako každý chlapec aj ja som mal sen stať sa vojenským pilotom. Môj sen som začal napĺňať modelárstvom, neskôr bezmotorovým lietaním. Po strednej škole som sa dostal na Vojenskú leteckú akadémiu a stal sa so mňa vojenský pilot. Tam som si uvedomil, že sen sa môže stať skutočnosťou, ale treba do toho dať všetko úsilie, ktoré v danej chíľke môžete vynaložť. 
Neskôr som prešiel do civilného letectva a venujem sa lietaniu na privátnych lietadlách. 
Popri letectve som mal vždy rád počítače a techniku. A táto moja druhá záľuba ma priviedla k bezpilotným prostriedkom. Je to kombinácia letectva a počítačov. Síce sa pritom pilot nevzáša v oblakoch, ale zodpovednosť má tiež veľkú...
Juraj Rožník
Zakladateľ a CEO spoločnosti J.R.Avia.